Tıkanıklık GörüntülemeTıkanıklık görüntüleme işlemi günümüzde evlerde, alışveriş merkezlerinde, iş yerlerinde ve otel gibi insanların bulunmuş olduğu bütün alanlarda gerekli bir işlem olmaktadır. Çünkü çeşitli kanalizasyonların doğru kullanılmaması tıkanıklıklara neden olmaktadır. Oluşan tıkanıklıkların çözümü ise öncelik olarak görüntüleme işlemidir.

Nüfusun artması ve çarpık kentleşmenin başlaması ile tıkanıklık durumları daha sık meydana gelmeye başlamıştır. Çünkü kanalizasyon giderlere çok sık tıkanmakta ve bu durum ev giderlerine de yansımaktadır. Sonucunda da çeşitli alanlarda sızıntılar ve patlamalar da meydana gelmektedir.

Kanalizasyonlarda ve giderlerde oluşan tıkanıklıkların bir profesyonel tarafından ortadan kaldırılması gerekmektedir. Çünkü gerekli işlemlerin yapılmaması durumunda insan sağlığını etkileyecek birçok atık ve birçok gaz ortaya çıkabilmektedir. Sonucunda da farklı hastalıklar ve enfeksiyonlar oluşmaktadır.

Hem insan hem de çevre sağlığı için özellikle de büyük kanalizasyonlarda tıkanıklık oluştuktan hemen sonra profesyonel bir işlem yapılması gerekmektedir. Evlerde oluşan tıkanıklıklarda ise düzenin devam ettirilmesi ve sağlık açısından da giderlerde oluşan durumun çözülmesi gerekmektedir.

Günümüzde tıkanıklık görüntüleme işlemlerinde robotik cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde kişilerin gider borularının bulunduğu bölgedeki betonlara herhangi bir zarar verilmemektedir. Çünkü tıkanıklığın ne olduğunu öğrenmek için beton kırma veya beton delme işlemine gerek kalmamaktadır. Böylelikle de kısa bir süre içerisinde giderde tıkanıklığın oluşma sebebi öğrenilerek robotlu tıkanıklık açma işlemi yapılmaktadır.

Evsel Tıkanıklıklar Neden Oluşur?

Tıkanıklık GörüntülemeGünümüzde firmalara tıkanıklıklar için en çok başvurulan alanlardan bir tanesi ev olmaktadır. Çünkü mutfak, lavabo, banyo veya tuvalet giderleri günümüzde hala nasıl kullanıldığı bilinmemektedir. Veya bilinen birçok yanlış durum bulunmaktadır. Bu da evlerdeki giderlerde birçok farklı tıkanıklığın oluşmasına neden olmaktadır.

Mutfak, banyo, tuvalet ve lavabo giderlerinin tıkanmasına neden olan birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörler genellikle kullanıcı hatasına bağlı olarak çıkmaktadır. Zaman zaman ise sisteme bağlı sıkıntılardan dolayı da tıkanıklıkların meydana gelmesi mümkündür. Evsel tıkanıklıkların oluşma nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Mutfak lavabolarına yemek artıklarının, yağların, çay posalarının, sebze ve meyve artıklarının atılmasıdır. Özellikle de yağların akıp gideceği düşünülmektedir ancak aksine gider borularına yapışarak diğer atıklarında gitmesini engellemektedir.
  • Banyo lavabolarında saç, kıl veya sabun artıklarının birikmesi sonucunda tıkanıklıklar meydana gelmektedir.
  • Tuvaletlere pedlerin, hasta bezlerinin, tuvalet kağıtlarının, ıslak mendillerin ve diğer çeşitli maddelerin atılması sonucunda tıkanıklıklar meydana gelmektedir.
  • Lavabolarda ve tuvalet giderlerinde bazen tıkanıklıklar sisteme bağlı olarak da ortaya çıkmaktadır. Bu durumun nedeni ise gider borularına doğru eğimin verilmemesi veya inşaat esnasında moloz, çakıl taşı gibi maddelerin içeride kalması olmaktadır. Tıkanıklığın hangi nedene bağlı olarak oluştuğunu ise tıkanıklık görüntüleme işleminin yapılmasından hemen sonra öğrenmek ve ona uygun bir yöntem geliştirmek mümkündür.

 

Kırmadan Tıkanıklık Açılabilir Mi?

Tıkanıklık GörüntülemeGünümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte birçok alanda yenilenmeler gerçekleşmiştir. Bu yenilenmelerden biri de giderlerin görüntülenme şekli olmuştur. Eski yöntemlerde baktığımızda giderlerin görüntülenmesi ve tıkanıklığın nedenini bulmak için beton delme, kırma işlemleri yapılmıştır. Ancak günümüzde kırmadan tıkanıklıkların nerede olduğunu saptamamız mümkündür.

Tıkanıklık görüntüleme işleminde günümüzde kameralı cihazlar ve robotik cihazlar kullanılmaktadır. Bu sayede de tıkanıklık kanalizasyonlarda, evlerde veya hangi giderde oluşursa oluşsun tıkanıklık sebebi öğrenilmektedir. Daha sonrasında da gerekli bütün müdahaleler yapılmaktadır.

Kırmadan tıkanıklık açma işlemi günümüz teknolojileri ile mümkündür. Sadece görüntüleme cihazının giderden veya kanalizasyon borularına yerleştirilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında kameralar ve robotik cihazlar gider boyunca ilerletilerek giderin içerisi görüntülenmektedir.

Görüntüleme işlemi bu sayede gerçekleştirilmesinden dolayı giderin etrafında herhangi bir beton kırma ve beton delme işlemine gerek kalmamaktadır. Bu işlemlerin yapılmamasından dolayı ise hem firmaların hem de müşterilerin maaliyetleri azalmaktadır. Yapılan işlem ve verilecek olan hizmet de bu şekilde azalmaktadır.

Günümüzde tıkanıklıklar birçok farklı nedene bağlı olarak oluşmaktadır. Kullanıcı hatasına bağlı olarak oluşan tıkanıklıklar genellikle robotik cihazlar ile çözümlenmektedir. Ancak sisteme bağlı oluşan tıkanıklıklarda gider çevresini kırmadan maalesef müdahale yapmak mümkün değildir. Çünkü sistemin yeniden değiştirilmesi için o bölgeye müdahale edilirken o bölgeye kırma işlemi yapılabilmektedir. Daha sonrasında ise işlemler tamamlanarak giderin eskisi gibi çalışması sağlanmaktadır.

Kameralı Tıkanıklık Görüntüleme Nedir?

Tıkanıklık GörüntülemeEski yöntemlere baktığımızda beton kırma ve delme işlemleri ile tıkanıklık sebepleri araştırılmaktadır. Bunun sonucunda ise tıkanıklık işleminin yanı sıra yeniden tadilatlar için ek masraflar çıkmaktadır. Müşteriler ise bu ek masraflardan dolayı çok memnun kalmamaktadır.

Günümüzde oluşan tıkanıklıklarda ise herhangi bir beton delme ve kırma işlemi yapılmadan işlemler tamamlanmaktadır. Çünkü Kameralı tıkanıklık görüntüleme işlemi yapılmaktadır. Peki ya kameralı görüntüleme işlemi nedir?

Kameralı görüntüleme işlemleri giderlerden veya kanalizasyon borularına bir çeşit teknolojik ekipmanın yerleştirilmesi olmaktadır. Bu cihazların gider boyunca elle veya çeşitli cihazlar ile ilerletilmesi sağlanmaktadır. Cihazın ilerlemesi ile birlikte de dışarıda bulunan monitörden içerisi anlık olarak görüntülenmektedir.

Görüntülenme esnasında gider borularının neden tıkandığı, tıkanıklığın büyüklüğü, tıkanıklığın konumu ve nasıl müdahale edileceği gibi birçok soruya cevap alınmaktadır. Bu yüzden de görüntülemeyi yapacak kişilerin de mutlaka alanında uzman kişilerin olması gerekmektedir. Ancak bu şekilde sorulara doğru bir şekilde cevaplar alınmaktadır.

Kameralı tıkanıklık görüntüleme işlemi genellikle çok kısa bir sürede tamamlanmasından dolayı günümüzde birçok firma tarafından tercih edilmektedir. Ancak halen daha da eski yöntemler ile yani beton kırma işlemleri ile tıkanıklık giderme hizmeti sunan firmalar da bulunmaktadır.

Kameralı görüntüleme işlemi giderlere en az zararı vermesinden dolayı müşteriler tarafından mutlaka tercih edilmesi gerekmektedir. Firmalar ile görüşme yapmadan önce de nasıl bir işlem ile görüntüleme yaptıklarının da öğrenilmesi gerekmektedir. Özdoğan Vidanjör firması ile kameralı tıkanıklık görüntülenmesinde son teknolojik cihazları kullanan sayılı firmalardan biri olmaktadır.

 Robotlu Tıkanıklık Açma Nedir?

Tıkanıklık GörüntülemeTıkanıklık görüntüleme işlemlerinde günümüzde en çok tercih edileni robotlu tıkanıklık açma olmaktadır. Robotla yapılacak bu işlemlerde giderlerin etrafında bulunan hiçbir betona zarar verilmemektedir. Böylelikle de müşterilere ek bir maliyet oluşmamaktadır.

Robotlu tıkanıklık açma işlemlerinde öncelik olarak kameralı cihazlar ile giderin iç yapısı kontrol edilmektedir. Bu kontrol işlemi esnasında tıkanıklığın sebebi, tıkanıklığın konumu ve tıkanıklığın büyüklüğü gibi nedenler araştırılmaktadır. Böylelikle de robotlar ile nereye ve nasıl bir müdahale gerçekleştirileceği belirlenmektedir.

Belirlenen yöntemden sonra ise giderin boyutuna ve müdahale şekline göre robotun ucuna aparatlar takılmaktadır. Takılan aparat ile birlikte robotlar tıkanıklığın olduğu bölgeye kadar iletilmektedir. Daha sonrasında ise bölgeye gelmesi ile parçalama veya ittirme yöntemi ile tıkanıklığın giderilmesi sağlanmaktadır.

Bu yöntemin yanı sıra da tutup çekme işlemi yapılarak da tıkanıklığın giderilmesi sağlanmaktadır. Robotlu tıkanıklık açma işleminin ilk müdahalesinin bitmesinden hemen sonra yeniden bir görüntüleme işlemi yapılmaktadır. Bu görüntüleme işleminin amacı ise yapılan işlemin ne kadar doğru bir şekilde tamamlandığı olmaktadır. Bunun yanı sıra da borularda herhangi bir hasarın olup olmadığını da kontrol etmek olmaktadır.

Robotla yapılacak olan bu işlemler çok kolay ve hemen halledilebilecek gibi gözükmektedir. Ancak robotla müdahale yapımı esnasında gider borularına zarar verilmemesi oldukça önemlidir. Bu yüzden de kontrollü ve doğru bir aparat ile işlemin yapılması gerekmektedir. İşlemi yapacak kişinin ise bu yüzden mutlaka alanında uzman ve deneyimli olması gerekmektedir.

Robotlu tıkanıklık giderme işlemleri genellikle kısa bir sürede tamamlanmasından dolayı tercih edilmektedir. Ancak uzman kişiler tarafından yapılmaması durumunda hem gider temizlenmemekte hem de gider borularına büyük zarar verebilmesi mümkündür. Bu yüzden de firma seçimi oldukça önemlidir.

Tıkanıklık Görüntüleme Firmaları

Tıkanıklık GörüntülemeTıkanıklık görüntüleme işlemlerinde istenilen sonuca ulaşılması için iyi bir firma ile çalışılması gerekmektedir. Bu yüzden de firma seçimi yaparken birçok unsura dikkat edilmelidir. Bunlar araştırılarak firmalar arasında elemeler yapılması gerekmektedir.

Firma seçimi yapılırken ilk dikkat edilecek unsur nasıl bir yöntem izledikleri olmaktadır. Çünkü günümüzde teknolojik gelişmeleri yakından takip eden birçok firma olmasına rağmen eski yöntemleri kullanan da birçok firma bulunmaktadır. Bu yüzden de firma ile anlaşmadan önce beton kırma işlemimi yoksa robotik cihazlar mı kullanıp kullanmadığının mutlaka sorulması gerekmektedir.

Firma seçiminde ikinci dikkat edilmesi gereken unsur ise bu alanda ne kadar deneyimli olduklarıdır. Bir firmanın çeşitli giderlerde uzun süre hizmet vermesi müşterinin avantajına olmaktadır. Çünkü giderlere nasıl müdahale edecekleri ve diğer bütün sorunlarda nasıl ilerleme yapacakları hakkında geniş bir bilgiye sahip olunmaktadır.

Firma seçiminde dikkat edilecek üçüncü ve belki de en önemli unsur müşteri memnuniyeti olmaktadır. Bunun en temel nedeni ise firmadan alınacak olan hizmetten ne kadar memnun kalacağını ön görmek olmaktadır. Müşteri memnuniyet oranına bakarak da bunun hakkında ufak bir bilgi edinmek mümkündür. Müşteri yorumlarını ise forum sitelerinden, sosyal medya hesaplarından, kendi sitelerinden veya Google haritalar kısmında firmayı araştırarak bulmak mümkündür.

Günümüzde tıkanıklık giderme işlemleri anlamında birçok firma bulunmaktadır. Tıkanıklık görüntüleme firmaları arasında 15 yıllık deneyimi ile Özdoğan Vidanjör firması ile dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra da Ankara gibi büyük bir şekilde yıllardır hizmet vermesinden dolayı geniş bir müşteri portföyü bulunmaktadır. Oluşan tıkanıklık durumlarında da bu yüzden ilk akla gelen firmalardan biri olma özelliği taşımaktadır.

Tıkanıklık Görüntüleme Fiyatları

Tıkanıklık GörüntülemeTıkanıklık görüntüleme işlemlerinde firma seçimi yapılmasından sonra fiyatlar da en çok merak edilen konulardan biri olmaktadır. Ancak firmalar hakkında araştırma yaparken de görüşme sağlarken de hiçbirinin net bir bilgi vermediğini görmek mümkündür. Çünkü tıkanıklık görüntüleme işlemlerinde fiyatları etkileyen birçok unsur bulunmaktadır.

Tıkanıklık görüntüleme işleminde birçok farklı robotik cihaz kullanılmaktadır. Her birinin ise işlem esnasında ve işlem sonrasında kullanılacak malzemeleri farklı olmaktadır. Bu yüzden de fiyatı etkileyecek ilk unsur nasıl bir giderde görüntüleme işleminin yapılacağı olmaktadır.

Giderlerin her biri farklı boyutlarda ve farklı işlevlerde olmaktadır. Örnek olarak kanalizasyon giderlerinde kendiliğinden gidebilecek ayaklı robotik cihazlar kullanılmaktadır.

Ancak evlerdeki tuvaletlerde ve lavabo giderlerinde manuel bir şekilde giderde ilerletilen cihazlar kullanılmaktadır. Bu yüzden de nerede görüntüleme yapılacağı fiyatı etkileyen en önemli unsurlardan bir tanesidir. Tıkanıklık görüntüleme fiyatları etkileyen bir diğer unsur ise hizmet süresi olmaktadır. Bazı tıkanıklıklarda kanal boyunca ilerlemek ve arkasında farklı tıkanıklıkların olup olmadığını kontrol etmek zor olmaktadır. Bu yüzden de tıkanıklık görüntüleme işlemlerinde tıkanıklığın sebebi ve boyutu da dolaylı yoldan fiyatları etkilemektedir.

Özdoğan Vidanjör firması ise uzun yılların vermiş olduğu profesyonellik ile müşterilerine Ankara da en uygun hizmeti veren bir kurum olmaktadır. Bu anlamda da firma ile görüşerek tıkanıklık görüntüleme işlemlerinde nasıl bir fiyat belirledikleri hakkında görüşme sağlamak mümkündür. Firmanın müşteri temsilcisi 7/24 hizmet vermektedir. Bu yüzden de hizmet ne zaman alınmak isterse görüşmeler saat fark etmeksizin yapılabilmektedir.